magazin
A világjárvány legkeményebb napjaiban, egy lélegeztetőgépekre kapcsolt betegekkel teli COVID-osztályon játszódik Vámos Zoltán nagyjátékfilmje,…
továbbhír
Esztergályos Cecília színművész, Parti Nagy Lajos író-költő, Jordán Adél, Sodró Eliza, Trill Zsolt színművészek és Gauder Áron filmrendező vehették…
továbbhír
Június 9-én a Magyar Mozgókép Fesztiválon láthatja először a közönség A másik érintése című mozit, melynek friss előzetese feszült pillanatokat és a…
továbbmagazin
Az Aranybulla után a következő nagyszabású történelmi hőstörténet, a Hadik is megérkezett, ismét Trill Zsolttal a főszerepben. A leghíresebb…
továbbvideó
Március 9-től jön a mozikba az új magyar kalandfilm, amiben fogolyszöktetés, ostromok, kardpárbajok és robbantások sora vezet ahhoz, hogy Hadik…
továbbmagazin
Az Aranybulla állítólag edukációs szándékkal készült. Látva a hat részt, a nevelő célzat leginkább a sorozat elrettentő példáján keresztül…
továbbvideó
Újabb előzetes és plakát is érkezett az 1 milliárd forintos költségvetésből készült, hatrészes Aranybulla-sorozathoz, ami december 25. és 30. között…
továbbhír
Szeptember 22-étől látható a hazai mozikban a Magasságok és mélységek című nagyjátékfilm. A premiert követő két és fél hétben országosan számos…
továbbmagazin
Csoma Sándor a produkciót előremozdító égi jelekről, a hegyek iránti szerelméről, és Erőss Zsolt özvegye, Sterczer Hilda meghatódott reakciójáról…
továbbvideó
Csoma Sándor első nagyjátékfilmje, a Magasságok és mélységek Erőss Zsolt tragédiáját dolgozza fel özvegye, Sterczer Hilda szemszögéből, végigkíséri…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié